کانال کولر – کانال سازی – کانال کشی – دریچه کولر

شرکت هواصنعت پرتو طراح و سازنده انواع کانال های چهارگوش برای دستگاههای هواساز، ایرواشر، داکت اسپلیت و کولر آبی و نیز کانال های گرد (اسپیرال یا گرد معمولی) و کانال های خرطومی یا فلکسیبل

کانال کشی مجرای عبور، انتقال هود در جهت هدایت هوای دستگاه های تهویه مطبوع ( هواساز )، ایرواشر، فن کویل، کولر آبی، هواکش مورد استفاده قرا می گیرد که کانال هدایت هوا به دو نوع گرد و چهار گوش معمولا با ورق گالوانیزه طراحی و اجرا می گردد.

کانال کولر

تجهیزاتی از قبیل اسپلیت ها و داکت اسپلیت ها، چیلر و فن کوئل ها که شامل تجهیزات سرمایشی که در فصول گرما استفاده میشود جهت انتقال برودت به محیط به واسط هایی احتیاج دارد تا بستر عبور هوا را مسیر سازد. این بسترها با نام کانال کولر شناخته میشود که یک سر آن به یونیت خارجی و سر دیگر آن به دریچه کولر متصل می یابد.

انواع سطح مقطع کانال کولر:

۱-گرد

۲-چهارگوش

شکل و اندازه و مسیر کانال کشی ها با سازه ساختمان و طراحی آن هماهنگ بوده مقطع کانال ممکن است به صورت دایره ای یا مستطیل یا بیضی شکل می باشد.

 

طبقه بندی کانال

کانال هایی با سرعت پایین هوا در این گروه که برای مکانهای مسکونی و آسایشی استفاده می شود سرعت هوا در کانال رفت کمتر از 20000cfm و معمولا 900cfm الی 14000cfm و کانال برگشت حدود 1500cfm می باشد.

کانال هایی با سرعت زیاد هوا: این گروه برای مکان هایی استفاده می شودکه تولید صدا مشکلی ایجاد نمی کند. سرعت هوا در کانال رفت از 2000cfm تا 3000cfm انتخاب می شود. در کارخانه ها که تولید صدای جریان هوا در کانال مشکلی ایجاد نمی کند سرعت هوا را 50000cfm انتخاب می کنند.

در این حال سرعت هوا در کانال برگشت 1800cfm انتخاب می شود و سرعت هوا در کانالی که داری اگزوز فن باشد بسیار کمتر از مقادیر فوق بوده و حدود 7000cfm در نظر گرفته می شود.

محاسبه ابعاد و سطح مقطع کانال

ابعاد کانال هوا به مقدار هوای انتقالی که با فوت مکعب در دقیقه اندازه گیری می شود و سرعت هوا که دقیق اندازه گیری می شود بستگی دارد. با تقسیم مقدار هوای انتقالی بر سرعت هوا مساحت سطح مقطع کانال بر حسب متر مربع مشخص می شود که با ضرب در عدد 144 سطح مقطع کانال بر حسب این مربع به دست می آید مقدار هوای انتقالی یا همان معلومات توسط کارشناس یا مهندس تاسیسات با توجه به موفقیت مساحت و نوع کاربری یک ساختمان محاسبه می شود.

 

کانال سازی

شرکت هوا صنعت آذین پرتو متخصص در تولید انواع تجهیزات هوا اعم از کانال و هدایت کننده های صنعتی، انواع دریچه های کولر، انواع هواکش های صنعتی، عایق کاری، سایلنسر، فلاشینگ، انواع هودهای صنعتی و خانگی و دیگر تجهیزات صنعتی توسط دستگاه های مدرن با تکنولوژی مدرن روز است. این مجموعه به طور تخصصی در زمینه ی کانال سازی فعالیت می نماید.

روش های طراحی کانال

1 – روش سرعتی : در این روش سرعت جریان هوا در تمام طول مسیر ثابت نگه داشته می شود . بازده این روش طراحی پایین بوده و معمولا برای سیستم انتقال مواد که در آن فاکتور سرعت از اهمیت برخوردار است مورد استفاده قرار می گیرید

2 – روش بازیافت فشار استاتیک : در این روش بعد از هر دریچه فشار سرعتی به فشار استاتیک تبدیل می شود تا میزان فاقت فشار استاتیک تبدیل میود تا میران افت فشار در تمام دریچه ها یکسان شود . البته این روش طراحی مسترزم تجربه زیادی است که امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد .

3 – روش نرخ افت فشار یکسان : دراین روش بعد از هر دریچه سرعت هوا اندای کش کاشه یافته تا میزان نرخ افت فشار در تمام طول مسیر یکسان باقی بماند . افت فشار در کل سیستم نیز معال افت فاش رد ارخری و دورترین درچه نسب به نفن محاسبه می گردد .

همچنین در کانال های رفت سرعت هوا در دریچه ها بایستی به گونه ای محاسبه گردد که هوا بتوان 2/3 طول اتاق را بعد از خروج از دریچه بپیماید .

طراحی کانال کشی ساختمانی در کمترین زمان ، اجرای کانال کولر آبی با قیمت مناسب . مشاوره و بازدید جهت سفارش کانال رایگان می باشد .

 

کانال کشی

در قالب سیستم ­های تهویه مطبوع، انتقال سرما و گرما از طریق هوا و توسط کانال انجام می ­گیرد. هوا پس از تغییرات دمایی که لازم می باشد ( سرد کردن هوای گرم یا گرم کردن هوای سرد ) ابتدا از کانال رفت خارج شده و وارد محیط می ­شود. سپس از طریق کانال برگشت وارد دستگاه شده تا تغییرات دوباره بر روی آن اعمال گردد.وظیفه چرخش هوا در این سیکل بر عهده فن موجود در دستگاه می­ باشد.

عوامل موثر بر قیمت کانال کشی کولر آبی

هزینه کانال‌ کشی کانال کولر بر حسب متراژ محیط کانال برآورد می گردد. محیط کانال ( دهنه در اندازه‌ طول کانال ) در قیمت واحد ضرب‌ می گردد . قیمت‌گذاری دقیق با بازدید محل و پس از انتخاب ورق مورد استفاده انجام‌می‌شود.

در کانال‌ کشی کولر آبی نوع طراحی و مشخص کردن بهترین مسیر برای کانال بسیار مهم می باشد از موارد که مراعات گردد دقت در انتخاب ورق مورد استفاده در ساخت کانال است.
ورق بی‌کیفت و یا نازک‌تر از حدود ۰.۴ علاوه بر اینکه ماندگاری لازم را ندارد می‌تواند باعث ایجاد سر و صدا هم بشود.

قیمت کانال کولر آبی – قیمت دریچه کانال کولر – قیمت کانال کولر پلاستیکی – نحوه محاسبه قیمت کانال کولر – قیمت کانال کشی کولر آبی – قیمت کانال گرد – کانال کولر جدید – كانال كولر پلاستيكي – طراحی کانال تهویه مطبوع – طراحی کانال کشی – محاسبه کانال هوا – کانال کشی هواساز – کانال کشی ساختمان – سرعت مجاز هوا در کانال اگزاست – محاسبات کانال کشی .